Volám sa Katarína (Tumpachová) Javornícka, mám 36 rokov a som absolventka ŠUV (školy užitkového výtvarníctva) v Ružomberku. Vysokú školu nemám, pretože to nedovolila naša finančná situácia, no neľutujem, lebo na niektoré veci človek musí dozrieť sám...

Mojou prioritou je starať sa o dcérku Simonku, ktorá má 12 rokov a je po ťažkej protinádorovej liečbe, ktorú sme absolvovali pred 10 rokmi a následne v 2016 po vážnom úraze hlavy s komplikáciami, pre ktoré nemohla rok navštevovať školu a zotavovala sa doma. Dodnes je pod dohľadom lekárov pre nepriaznivý zdravotný stav.

Jej zdravotný stav  nám natoľko zmenil život, že sa nemôžem vrátiť do zamestnania a do bežného života. Tvoríme doma spolu, s láskou. Aktívne som sa začala venovať maľovaniu obrazov v roku 2010, dodnes visí viac ako 210 obrazov u mojich spokojných zákazníkov po celom Slovensku aj v zahraničí. Najobľúbenejší je motív rozkvitnutej lúky, ktorý maľujem od srdca, svojim vlastným štýlom, rôznymi technikami a postupmi. Každý z nich je jedinečný, dodá Vášmu príbytku veľa pozitívnej energie, prírodný motív volne rastúcich kvetov v človeku vyvoláva príjemný pocit volnosti a slobody.

 

"Tvoje obrazy sú nádherné, dýchajú a majú dušu, je v nich cit aj emócie a majú svoj príbeh, cítiť z nich, že už máš niečo za sebou"

"Po otvorení balíka som zažila 

také malé vianoce :-)"

 takto pekne charakterizovala moju tvorbu jedna pani, ktorú moje obrazy zaujali.